90% vecāku savus bērnus padara par narkomāniem, to nezinot! Lūk, kā no tā izvairīties!

Vai tu domā, ka runas par internetu, kas padara mūs trulākus, ir vecu ļaužu žēlabas? No sērijas, ka agrāk zāle bija zaļāka, un cilvēki bija gudrāki? Lai vai kā, bet izrādās, ka šī ir īsta slimība, un to sauc par digitālās demences vīrusu.

 

Ārsti trauksmi sāka celt jau 2007. gadā. Viņu pētījumi parādīja, ka katru gadu arvien vairāk bērnu cieš no uzmanības traucējumiem, atmiņas zuduma, paškontroles trūkuma, depresijas un pat depresijas.

 

Šādas novirzes ir raksturīgas digitālās paaudzes bērniem, un simptomi ir gandrīz tādi paši kā vecuma demences vai nopietna smadzeņu traumatisma gadījumā.

Zinātnieki aprēķinājuši, ka 7 gadus vecs bērns vairāk kā vienu gadu savas dzīves pavada, skatoties televizoru, sērfojot planšetdatoros un tālruņos. Un tas neskatoties uz to, ka vēl 3 gadi paiet guļot un ēdot. Tādējādi sasniedzot 18 gadu vecumu, bērns vairāk nekā 4 gadus ir pavadījis digitālajās izklaidēs!

Lasi arī: Negaidīti atrastas lietas bin Ladena datorā satricināja visu pasauli: diezgan negaidīti

Kāds varbūt iebilst, ka tagad bērni ir daudz spējīgāki, visu uztver zibens ātrumā un mūsdienu gadžeti viņiem palīdz labāk attīstīties. Taču digitālās tehnoloģijas mūs dzīvē ienāca tikai nesen, bet cilvēka smadzenes ir palikušas tieši tādas pašas kā pirms tūkstoš gadiem. Viņš vienkārši nav gatavs “sagremot” tik daudz informācijas. Evolūcija tomēr ir velnišķīgi ilgs process!

Uzreiz paskaidrošu: faktiski internetu nevajadzētu uzskatīt par globālu ļaunumu.

 

Globālajā tīmeklī tu vari atrast daudz patiešām noderīgas informācijas. Bet vispirms jāiemācās domāt patstāvīgi un jāspēj atšķirt to, kas ir labs un kas slikts.

Mūsu smadzenes var salīdzināt ar muskuļiem. Lai padarītu ķermeni ideālu, tev ir jāveic pareizi treniņi ar dozētu slodzi. Un, ja bez sagatavošanās tu mēģināsi pacelt 100 kilogramu smagu stieni, tu ļoti riskēsi sevi nodarīt pāri un kļūt par invalīdu.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru