Atrasts bunkurs, kurā var pārdzīvot kodolkaru. Lieliska Aukstā kara laika liecība!

Lauku rajonā, kas atrodas Anglijas austrumu grāfistes Safolkas vidienē, uzieta diezgan neuzkrītoša betona konstrukcija, aiz kuras ir ieeja nopietnā struktūrā. 4 metru dziļumā atrodas novērošanas postenis, kas paredzēts trim novērotājiem un aprīkots ar visu nepieciešamo izdzīvošanai. Uz sienām izvietotas instrukcijas, kā rīkoties kodoluzbrukuma gadījumā.

Šī dīvainā konstrukcija zem koka nav īpaši uzkrītoša.

Bet aiz tās slēpjas kāpnes, kas ved 4 metrus zem zemes.

Secināts, ka kopš 1991.gada bunkurā neviens nav pabijis, tāpēc iespējams detalizēti iepazīties ar to, kā bija aprīkota Aukstā kara laikā izveidotā patversme. PSRS un Amerikas attiecību pasliktināšanās gadījumā visā Lielbritānijā, aptuveni ik pēc 25 kilometriem, savulaik tika uzbūvēti 1563 šādi bunkuri.

Šis bunkurs tika izveidots 1958. gadā. Tur strādāja brīvprātīgie novērotāji, kuru uzdevums bija sekot līdzi tam, cik bumbu tiek nomests attiecīgajā apgabalā un kur gaidāmi uzbrukumi, kā arī sekot līdzi radiācijas līmenim.

Pazemē tika uzstādīts bumbas jaudas indikators, bet ārpusē – radiācijas līmeņa sensors. Bija paredzēts, ka kara izcelšanās gadījumā brīvprātīgajiem trīs nedēļas jāturpina strādāt bunkurā, kamēr ārpusē krīt bumbas un eksplodē lādiņi.

Pie bunkura sienas joprojām karājas lapiņa ar norādījumiem, ko un kā darīt iespējamā atomkara gadījumā.

Lūk, skolas burtnīca visu incidentu fiksēšanai.

 

Ziņojumi no šiem vairāk nekā 1500 mazajiem bunkuriem bija jānodod štāba mītnei, un uz to pamata varēja gūt reālu priekšstatu par karadarbību visā Lielbritānijas teritorijā.

Gar sienām novietoti matrači un pāris krēslu. Dokumenti, instrumenti un aptieciņas saturs ir izmētāti pa galdiem.

Bunkurs sastāv tikai no istabas, novērošanas telpas un nelielas tualetes.

Lasi arī: Vīrietis pamanīja ūdenī ātri peldošu pudeli. Kad viņš saprata, kas par lietu, viņa mati sacēlās stāvus

Tualetes papīra krājumi palikuši gandrīz neskarti.

Aukstā kara laikā brīvprātīgie šeit dežurēja garas stundas, lai laikus brīdinātu vietējos iedzīvotājus par nenovēršamu aviouzbrukumu.

 

Visā valstī šādi bunkuri turpināja pastāvēt līdz pat 1968. gadam, kad gandrīz puse no tiem tika slēgti. Pēdējie pārtrauca darbu tikai 1991.gadā pēc komunistiskā režīma sabrukuma.

 

 

Tējkanna trim bunkurā strādājošajiem brīvprātīgajiem.

Laikraksta izgriezums atklāj, kā Safolkas lords-leitnants pateicās brīvprātīgajiem par darbu.

Bunkuru kodolmācībām izmantoja britu Karaliskais novērotāju korpuss, bet visiem apmeklētājiem tika lūgts reģistrēties īpašā žurnālā.

Avots: chudesa.site

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru